İpek Kirpik Nedir?

16.12.2020
2.701
İpek Kirpik Nedir?

Kadınlar son dönemlerde rimel, maskara ve takma kirpik uygulamalarından sıkılarak yeni alternatif arayışı içerisine girmişler. Kalıcı işlemler günlük hayatta fazla zaman kaybını engellerken aynı zamanda ağırlık yapmayarak kişilerin gün içerisinde rahatsız olmalarını da engellemektedir. Saf ipekten üretilen ve uzun süre kalıcılığını sağlayan ipek kirpik uygulaması bu bağlamda geliştirilen ve kadınların hizmetine sunulan en başarılı uygulamalardan birisidir.

İpek kirpik; kirpikleri az olan, uzun ve gür olmayan ya da maskara kullanımını sevmeyen kişilerin tercih edebileceği kısa sürede gerçekleştirilen güzellik hizmetlerinden birisidir. İpekten hazırlanan kirpikler profesyonel kişiler tarafından medikal malzemeler yardımıyla tek tek yapıştırılmaktadır. İki üç ay sürede kullanılabilecek bu kirpiklerin uzun süre kalıcı olması kadınlar tarafından daha çok tercih edilmesini sağlıyor. Kirpik yapısına benzerliğinden dolayı tercih edilen ipek kirlikler, piyasada bulunan takma kirpiklere oranla daha doğal ve yumuşak bir yapıda bulunmaktadır.

İpek Kirpik Uygulaması Can Acıtır mı? İpek Kirpik Uygulaması Estetik mi?

İpek kirpik uygulamasının estetik olarak adlandırılması mümkün değildir. İki-üç aylık bir ömrü olan ipek kirpiklerin daha sonrasında çıkartılması sebebiyle estetik olduğu söylenemez. Geçici bir işlem olan ipek kirpik uygulaması teker teker yerleştirilir ancak herhangi bir acı ve ağrıya sebep olmaz. Uygulamanın yapıldığı yerin ve uygulamayı yapan kişinin bu bağlamda etkisi büyüktür. İpek kirpik tercih edecek kişilerin sonrasında kirpik bakımlarına dikkat etmesi uygulamanın ömrünü uzatır. Aynı zamanda ipek kirpik taktırma işleminin uzun süreli bir işlem olduğu unutulmamalıdır. Tek tek uygulanması sebebiyle ipek kirpik uygulaması birkaç saat sürebilmektedir.

İpek Kirpik Evde Çıkarılır mı?

İpek kirpik kullanım şekline göre ömrünü belirleyen uygulamalardan birisidir. Kullanım yanlışı sebebiyle kirpikler şeklini kaybedebilir ve dökülmeler meydana gelebilir ancak ipek kirpiği evde kendi kendinize çıkarmamanız gerekmektedir. Yapıştırıcı ile tutturulan takma kirpiklerin aksine ipek kirpik uygulamasını yapan kişiler gibi profesyonel kişiler tarafından çıkartılmalıdır.  Uygulamayı yaptırdığınız güzellik merkezine giderek aynı şekilde çıkartma işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz. Evde çıkarılmaya çalışılan ipek kirpikler kirpiklerinize zarar vermenize ve doğal kirpiklerinizin de dökülmelerine neden olabilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.