Kadınların Epilasyon İçin Tercih Ettiği Yöntemler

18.12.2020
2.216
Kadınların Epilasyon İçin Tercih Ettiği Yöntemler

Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerin alımı günümüzde oldukça yaygınlaşmış ve kişiler kadın-erkek fark etmeksizin tüy alımında farklı yollar aramaya başlamıştır. Uzun zaman gerektiren epilatör kullanımı, kısa süre içerisinde tüylerin yeniden çıkmasına neden olan jilet kullanımı, kısa ancak ağrılı bir yol olan ağda kullanımı ve pek çok yöntem günümüzde insanlar tarafından tercih edilmektedir. Lazer epilasyon aracılığı ile insanların kıl, tüy problemlerinden birkaç seans aracılığı ile tamamen kurtulması ise gün geçtikçe yaygınlaşan bir epilasyon yöntemi olarak bilinmektedir.

Koltuk altları, kaş, bıyık, yanaklar, ense, bikini bölgesi, bacaklar ve kollar gibi pek çok alandaki tüylerin azalması ve tamamen bitmesine yönelik gerçekleştirilen lazer epilasyon ise kişilerin günlük hayatta kolaylık yaşamasını sağlamaktadır.

 

Kadınların Epilasyon İçin Tercih Ettiği Yöntemler

Geçmişten günümüze kadar kadınlar kişisel temizliği için pek çok epilasyon yöntemini tercih etmiştir. Bazı yöntemler epilasyonun uzun süreli olmasını sağlarken bazı yöntemler ise sık sık epilasyon gerektirmiştir.

Kadınların en çok tercih ettiği epilasyon yöntemleri;

  • Ağda
  • Lazer epilasyon
  • Epilatör
  • İğneli epilasyon
  • IPL foto epilasyon
  • Jilet

Olarak bilinmektedir. Geleneksel bir epilasyon yöntemi olan jilet kullanımı günümüzde giderek azalmaya başlamıştır. Kıl köklerini almaması ve günlük olarak tekrarlanma gerektiren bu epilasyon yöntemi yerine kadınlar epilasyonunda daha uzun süreli temizliği sağlayan ağda, lazer ya da epilatörü tercih etmektedir.

Epilatör kullanımı ve lazer epilasyonu tercih eden kadınların bu yollar ile ayda bir kez yaptıkları epilasyonun onlara yeterli geldiği ve kişisel temizliklerini sağladığı yapılan anketlerde belirtilmiştir. Kalıcı, uzun süreli temizliği sağlayan bu epilasyon türlerinin yanı sıra bir de tüy dökücü krem kullananlar mevcuttur.

Epilasyon amacıyla kullanılan tüy dökücü kremlerin herhangi bir şekilde jiletten farksız olmadığını bilmek oldukça önemlidir. Kısa süreli temizliği sağlayan ve sık sık tekrar edilmesi gereken tüy dökücü kremler kadınların epilasyonu için yoğun olarak tercih ettiği yöntemler arasında yer almamaktadır. Hamilelik ya da acil durumlarda tercih edilen bu kısa süreli, acısız epilasyon yöntemler için kremler, uygun jiletler üretilmektedir. Cildinizi tahriş etmeyeceğiniz ve bedeninize zarar vermeyeceğiniz ürünler aracılığı ile epilasyonunuzu gerçekleştirmeniz doğru olacaktır.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.