Kıyafette Aksesuar Uyumu Nasıl Olmalı?

24.11.2021
1.663
Kıyafette Aksesuar Uyumu Nasıl Olmalı?

Kıyafette Aksesuar Uyumu Nasıl Olmalı? Sorusu güzel bir kombin yakalamak isteyen birçok kişinin merak ettiği konular arasında yer almaktadır.

Günümüzde birçok kişi yapmış olduğu kombini çeşitli aksesuarlar ile birlikte süslemektedir. Bunun yapılmasının en büyük nedenleri arasında ise kombin ve aksesuar uyumu sağlanarak hoş ve şık bir görünüm elde edilmesidir. Bundan dolayıdır ki, pek çok kişi aksesuarların nasıl kullanılacağı konusunda çeşitli araştırmalarda bulunmaktadır. Sizlerde oluşturacağınız kombin de en güzel aksesuar uyumunu yakalamak istiyorsanız, yazımıza kulak verebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Kıyafette Aksesuar Uyumu Nasıl Olmalı? Sorusu cevaplandırmaya çalışacağız.

Kıyafette Aksesuar Uyumu Nasıl Olmalı?

Kıyafette Aksesuar Uyumu Nasıl Olmalı? Sorusuna ilişkin cevap vermeden önce sizlere en çok tercih edilen aksesuarlar hakkında bilgi verelim. Kullanacağınız aksesuarlar her ne olursa olsun üzerinizdeki renklere uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Peki, en çok kullanılan aksesuarlar nelerdir? Gelin, hep birlikte bakalım.

İşte En Çok Kullanılan Aksesuarlar;

 1. Çanta
 2. Kemer
 3. Şapka
 4. Eldiven
 5. Gözlük
 6. Mücevher
 7. Takı
 8. Eşarp
 9. Bileklik
 10. Tesbih

Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

Aksesuar seçimi yaparken günlük ve özel ayrımına gidebilirsiniz. Günlük rutin olarak her türlü kıyafetinizi ile güzel bir şekilde kombin yapacağınız aksesuarlarınızı tercih edebileceğiniz gibi düğün, sevgililer günü ve doğum günü gibi özel günler için tercih edebileceğiniz aksesuarlarında ayrı olmasına dikkat etmelisiniz. Bu hususları göz önünde bulundurarak tercih edeceğiniz aksesuarlar daima sizlerin hoş ve şık bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca vücut tipine göre kıyafet tercihinde bulunmalısınız bunun için; https://guzelliksaglik.com/vucut-tipine-gore-giyim-onerileri/ yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Kıyafette Aksesuar Uyumu

Kıyafette Aksesuar Uyumu

Kıyafet Aksesuarları Nelerdir?

Kıyafet aksesuarları; çanta, kemer, şapka, eldiven, gözlük, mücevher, takı eşarp, bileklik ve tesbih gibi eşyalardan oluşmaktadır. Kimine göre ayakkabıda bir aksesuardır. Kıyafet aksesuarları her ne olursa olsun birbirleri ve kıyafetiniz renkleri ile uyumlu olmalıdır. Eğer bu renk uyumunu yakalarsanız oldukça şık bir görünüm kazanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kıyafet ve Aksesuar Kombini Nasıl Yapılır?

Kıyafet ve aksesuar kombininizin iyi bir şekilde oluşturulması sizlerin hoş bir görünüm yakalayabilmeniz adına oldukça önemlidir. Sizler için ön plana çıkan aksesuarlar ile ilgili olarak güzel bir kombin oluşturmanızı sağlayacak önerilerde bulunacağız.

 • Çanta ve Kıyafet Kombini: Çanta ve kıyafet kombini yapılırken kişilerin sıklıkla boyut konusunda hata yaptıklarını bilmekteyiz. Minyon tipe sahip olan birçok kişinin koca koca çantaları yanlarında gezdirmesi oldukça gülünç bir duruma sebebiyet vermektedir. Çanta seçiminde oldukça kibar, çok kaba durmayan ancak şık bir seçimin yapılması gerekmektedir.
 • Takı ve Kıyafet Kombini: Takı kombininde yapılan hatalar arasında ise renk seçimi yer almaktadır. Düz siyah bir kıyafetin üstüne birbirinden benzersiz bir şekilde tercih edilen takıların görünümünüzü oldukça çok etkilediğini ve bozduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı takı ve kıyafetlerin renk uyumunu oldukça özen göstermelisiniz.
 • Kemer ve Kıyafet Kombini: Kemer ve kıyafet kombini sağlarken dikkatli olmanız gereken en önemli konu kemerin genişliği ve uzunluğudur. Seçimini yaptığınız kıyafetle orantılı olacak şekilde kemerinizi boyutlandırmanız gerekmektedir. Aksi halde kötü bir görünüme sebebiyet verebilirsiniz. Bunun yanı sıra kemerin renk uyumuna da dikkat etmenizi öneririz.
 • Şapka ve Kıyafet Kombini: Şapka seçimi yaparken yüz hatlarınıza uygun bir modeli tercih etmeniz gerekmektedir. Ne çok büyük ne de çok küçük şapkalardan uzak durarak kendinize ideal ve oturan bir şapka modelini seçmeniz daha şık bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.
 • Eşarp ve Kıyafet Kombini: Eşarp ve kıyafet kombininde, renk uyumu oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra desen konusunda da oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir. Kıyafetinize uygun bir şekilde seçeceğiniz renk ve desenler sizlerin güzel bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Aksesuar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Aksesuar alırken birçok kişinin hatalı olarak tercih de bulunduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle aksesuar tercih ederken boyutlarına dikkat edilmelidir. Özellikle küpe, gözlük, toka ve yüzük seçiminde yüz hatlarınıza göre aksesuarların belirlenmesi gerekmektedir. Yine aynı şekilde çanta ve çeşitli mücevheratın da sizlerin yüz hatlarınız ile doğru ölçüde olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kalitesi, görünümü ve sağlamlığı da aksesuar seçiminde ve alımında dikkat etmeniz gerekenler arasında yer almaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.