Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri

19.11.2021
1.815
Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri

Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri son dönemlerde modanın yenilenmesi ile birlikte pek çok kişinin araştırdığı bir konu olmuştur.

Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi konusunun oldukça önemli olduğunu dile getirebiliriz.  Vücut tipine göre kıyafetler belirlemeniz sizlerin daha hoş bir görünüm elde edebilmeniz açısından oldukça önemlidir. Ayrıca bu kıyafetlerin seçiminde de oldukça özen göstermelisiniz. Günümüzde birçok kişi kıyafet seçiminde vücut tipini gözardı ederek hata yapmaktadır. Sizlerde vücut tipinize göre elbise seçimi hakkında araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizler için Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri nelerdir? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri

Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri sizlerin oldukça hoş ve şık bir görünüm kazanmanızı sağlayacak tavsiyelerden oluşmaktadır. Ancak önceliğinizin hangi vücut tipine sahip olduğunu belirlemek gerektiğini söyleyebiliriz. Sizler için ön plana çıkan vücut tiplerini listeledik;

 1. Düz Vücut Tipi (Dikdörtgen)
 2. Elmas Vücut Tipi
 3. Armut Vücut Tipi (Üçgen)
 4. Külah Vücut Tipi
 5. Kum Saati Vücut Tipi
 6. Oval Vücut Tipi
 7. Sütun Vücut Tipi
 8. Elma Vücut Tipi
 9. Çilek Vücut Tipi
 10. Tıknaz Vücut Tipi
Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri

Vücut Tipine Göre Giyim Önerileri

Vücut Tiplerine Göre Giyim Tarzı

Vücut tiplerine göre giyim tarzı oluşturmak isteyen birçok kişi nasıl bir seçim yapacağı konusunda araştırma yapmaktadır. Kadınlar, güzel ve şık bir görünüm elde etmek için kesinlikle vücut tiplerine göre giyinmelidir. Aksi halde kıyafetler üzerinizde gülünç bir hal bırakacaktır. Vücut Tiplerine Göre Giyim Tarzı ile ilgili olarak ön plana çıkan vücut tiplerini sizlere listeledik. Bunun yanı sıra sağlıklı bir şekilde diyet yapmak için https://guzelliksaglik.com/saglikli-diyet-listesi/ yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Armut Vücut Tipi: Ülkemizde en çok görülen vücut tipidir. Geniş göbek ve kalça yapısında bir vücuda sahiptirler. Armut vücut tipli bayanların dar kıyafetlerden uzak durması ve çokta bol olmayacak şekilde kıyafet tercih etmesi gerekmektedir.
 • Sütun Vücut Tipi: Dikdörtgen yapıda bir vücuda sahiptirler. Uzun bacaklara sahip olan bu vücut tipi aynı zamanda güzel omuzları ile de dikkat çekmektedir. Kısa olmayan kıyafetlerin tercih edilmesi ve aksesuarla süslenmesi sizleri şık bir görünüme kavuşturacaktır.
 • Elma Vücut Tipi: Geniş göbek ve dolgun göğüslere sahip bir vücut yapısına sahiptirler. Bu vücut yapısına sahip kişilerin aşırı dekolteden uzak durmaları ve kilolarına göre kıyafet seçimi yapmaları gerekmektedir.
 • Kum Saati Vücut Tipi: Dolgun göğüs ve kalçaya sahip olan ince belli bir vücut yapısıdır. Bu vücut tipinde yapılan en büyük hata bol kıyafetlerin tercih edilmesidir. Üzerinize tam oturan kıyafet tercih etmek sizlerin daha güzel bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.
 • Çilek Vücut Tipi: Kısa gövde, küçük kalça ve göğüslere sahip olan vücut tipidir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta uzun kıyafetlerin tercih edilmemesidir. Aksi halde üzerinizde kötü bir görüntü verecektir aynı zamanda kıyafetlerin kilonuza orantılı bir şekilde ne çok dar ne de çok bol olarak seçilmemesi gerekmektedir.

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçiminde Dikkat Edin!

Vücut tipine göre kıyafet seçiminde oldukça dikkatli davranmalısınız. Doğru ve şık giyinmenin temel kurallarından birisi vücut tipine göre kıyafet seçimidir. Bunun için ise öncelikle vücudunuzu iyi bir şekilde tanımanız gerekmektedir. Günümüzde birçok kadın vücut tipine uygun olmayan kıyafetler tercih ederek yanlış seçim yapmaktadır.

Vücut Tipine Göre Nasıl Kıyafetler Tercih Edilmeli?

Vücut tipine göre nasıl kıyafetler tercih edilmeli? Sorusuna ilişkin olarak yazımızda ön plana çıkanları sizlere kısa ve öz bir şekilde aktarmaya çalıştık. Vücut tipine göre seçim yapmanız sizlerin zarif ve şık bir görünüm elde edebilmeniz için oldukça önemlidir. Yazımızda belirmiş olduğumuz vücut tipini inceleyerek hangi vücut tipine sahip olduğunuzu tespit edebilirsiniz. Vücut tipinizi belirledikten sonra hatlarınıza uygun olarak çok bol ve dar kıyafetlerden kaçınıp güzel bir kombin oluşturmanız sizleri şık ve zarif bir görünüme ulaştıracaktır. Sizlerde vücut tipine göre elbise seçimi ile ilgili olarak düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.