Güzellik Sırları Evde Yapmak İsteyenler İçin

25.01.2021
2.260
Güzellik Sırları Evde Yapmak İsteyenler İçin

Güzellik Sırları Evde Yapmak İsteyenler İçin

Güzel ve yıllara meydan okuyabilen bir genç görüntüye sahip olabilmek kozmetik veya cerrahi işlemler yöntemler ile gayet mümkün olabilmektedir.

Güzellik sırları evde yapılabilecek basit yöntemlerle de oldukça mümkün olabilmektedir. Öyle kozmetik ve cerrahi ürünlere çok para verme gereği olmaksızın.

Güzellik Sırları Evde Yapmak İsteyenler İçin aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

Güzel saçlar için

Saçınızı yıkamakta olduğunuz şampuanın içerisine 3 kaşık tuz ekleyerek daha uzun süre temiz görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Kalın kaşa ve kirpiklere sahip olmak için

Kalın kaşlara ve gür kirpiklere sahip olabilmek için düzenli periyotla ile aloe vera jeli uygulamanız oldukça etkili bir yöntem olacaktır. Bunun için maskara fırçasını kolayca kullanabilirsiniz.

Göz halkalarını yok etmek için

Göz altında oluşan mor renkli halkaları yok etmek için içtiğiniz kahve telvesini, Hindistan yağı ile karıştırarak değerlendirebilirsiniz. Hafifi masaj eşliğinde uygulayarak halkaların azalmasına destek olabilirsiniz. Haftada 3 defa uygulama için uygundur.

Fit bir vücuda sahip olmak

Sorunlu bölgenize uygulamak için hazırlayacağınız 2 kaşık zencefil ve 5 kaşık kozmik kil ve 5 kaşık su ile özel bir maske hazırlayarak sargı şeklinde sorunlu bölgeye sargı yapabilirsiniz.  Streç film ile 1 saat sargı   yaparak haftada bir uygulayabilirsiniz.

Siyah noktaları yok etmek

Özelikle burun, çene ve yanaklarda sıklıkla görülmekte olan siyah noktalardan kurtulmak için güzellik sırları ile karşınızdayız. Bu problemi ortadan kaldırmak adına aynı ölçüde hazırlanmış; bal, su ve un kullanarak siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Güçlü tırnaklara sahip olmak

En pratik güzellik sırrı olarak bilinen tırnak güçlendirici bakım, hindistan cevizi yağı, lavanta yağı ve bal ile bir karışım elde edilerek uygulanmaktadır. Bu sayede kırılan tırnaklara doğal bir çözüm oluşturabilirsiniz.

Güneş yanıkları için

Cilt üzerinde bulunan lekeler, arklı renk oluşumlarını bariz bir şekilde ortadan kaldırmaya yardımcı olan Kabartma tozu, güneş lekelerinin en aza indirilmesine yardımcı olacaktır. Kabartma tozunu sorunlu bölge üzerinde 15 dakika uygulamanız faydalı olacaktır.

Dolgun dudaklar için

Dolgun dudaklar, nane yağı ile kolayca ortaya çıkabilmektedir. Bunun için parlatıcının içerisine ya da doğrudan parmaklarınız ile uygulayabilirsiniz.

Güzellik sırları evde yapmak isteyenler için yukarıdaki gibidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.